16 Юли, 2026

Въвеждат 14-дневна карантина за пристигащите във Великобритания

Въвеждат 14-дневна карантина за пристигащите във Великобритания

Всеки пристигащ в Обединеното кралство от чужбина може да бъде глобен  1 000 паунда, ако не се самоизолира за 14 дни, това е официалната позиция на правителството.

Съгласно плановете, здравни служители ще могат да извършват проверки на място дали хората съблюдават мярката. Новата мярка, която ще се отнася не само до чужденците, но и за британците, завръщащи се от чужбина, не се очаква да влезе в сила по-рано от началото на следващия месец. Предполага се, че изключение ще бъде направено за транспортните работници и медицинските лица, както и за пристигащите от Ирландия.

Идеята е да се избегне втора вълна на пандемията.

Някои обаче изразяват недоумение от тази късна мярка при положение, че на много места в Европа вече отпада този вид карантина.

Междувременно плановете на правителство за отваряне на основните училища от 1 юни стават все по-нереалистични, след като много местни управи заявиха, че не могат да гарантират безопасността на мярката.

Проучване на ВВС показва, че от 99 анкетирани общини само 20 са реагирали положително на отварянето на учебните заведения. 

Сподели:
С промени в два закона властта ще спира теча от кранчетата в здравеопазването

С промени в два закона властта ще спира теча от кранчетата в здравеопазването

Депутатът от ПБ Георги Илиев обясни пред журналисти в парламента какви са конкретните цели на измененията

Весела Чернева: Демонстрацията на Радев в Париж беше невъзпитана, превръщаме се в аутсайдер за сигурността на ЕС

Весела Чернева: Демонстрацията на Радев в Париж беше невъзпитана, превръщаме се в аутсайдер за сигурността на ЕС

Едно от големите европейски съгласия днес е необходимостта от обща сигурност и отбрана, както и от обща стратегия спрямо заплахата от Русия. За първи път България започва да се отдалечава от това поле на европейско съгласие

Денков видя раздвоение в думите и действията на премиера и външния министър по отношение на Украйна

Денков видя раздвоение в думите и действията на премиера и външния министър по отношение на Украйна

"От една страна Румен Радев казва, че не иска да участва в тази коалиция, от друга страна външният министър подписва официална декларация в Киев, в която казва, че ще се подсилят усилията за подкрепа на Украйна чрез "Коалицията на желаещите."

Коментари (0)