27 Май, 2026

"Велико народно въстание-2" засега преминава спокойно

"Велико народно въстание-2" засега преминава спокойно

Движението на автомобили в района на Министерския съвет и президентството остава блокирано

"Велико народно въстание 2" засега преминава спокойно.

Движението на автомобили в района на Министерския съвет и президентството остава блокирано от протестиращи, които за 64-ти пореден ден настояват за оставките на премиера и на главния прокурор.

Полицейското присъствие в района е засилено.

В хода на протеста противниците на премиера и на главния прокурор разпънаха пред Министерския съвет огромен трибагреник, пяха български химн, издигнаха лозунг към полицаите: "Ти си един от нас".

Протестиращите опънаха лента между себе си и полицията, която маркира буферна зона от 4-5 метра.

Организаторите на протеста обявиха, че през деня са пристигнали протестиращи от Варна, Русе, Дупница, Троян и други градове.

"Очакваме оставката на Борисов и ще останем тук, докато постигнем целта си", каза пред репортера на БНР Николай Хаджигенов. 

Хаджигенов каза още, че протестиращите не намират смисъл да говорят с полицията и сами ще вземат мерки за неутрализиране на евентуални провокатори.

"Апелираме към гражданите, които ще дойдат да изразят своя протест, да не се поддават на провокации и призиви за нарушаване на обществения ред. При забелязване на лица или групи с явни намерения за извършване или извършващи такива груби нарушения на обществения ред, да сигнализират полицейските органи", каза Радослав Стойнев от "Охранителна полиция" в СДВР.

Сподели:
Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Досега Христо Христов изпълнява длъжността следовател във Военно-окръжната прокуратура в столицата

ГЕРБ внесе предложение: Без TikTok, Instagram и Facebook и телефони в училище за деца до 16 г.

ГЕРБ внесе предложение: Без TikTok, Instagram и Facebook и телефони в училище за деца до 16 г.

ГЕРБ предложи: Без TikTok, Instagram и Facebook за деца до 16 години и пълна забрана на телефони в училище

Стефан Бакалов е назначен за зам.-директор на ДА "Митници"

Стефан Бакалов е назначен за зам.-директор на ДА "Митници"

Назначаването му е в съответствие с приоритетите на Агенция „Митници“ за засилване на борбата с трафика на наркотични вещества, повишена координация с националните и международни правоприлагащи органи

Коментари (0)