26 Декември, 2025

Венко Сабрутев: Нашият премиер се казва Кирил Петков, точка, няма други варианти!

Венко Сабрутев: Нашият премиер се казва Кирил Петков, точка, няма други варианти!

Венко Сабрутев

С ГЕРБ и ДПС коалиция не може да има, твърди депутатът

Нямаме намерение да сменяме нито премиера и финансовия си министър. Кабинетът работи добре и трябва да продължи започнатото. Нашият премиер се казва Кирил Петков, точка, няма други варианти! Това бе категоричната позиция на депутата от  ПП Венко Сабрутев, заявена по Нова ТВ.

Според него Тошко Йорданов, поставяйки условия за смяна на премиера се опитва да се задържи във властта по всякакъв начин.

Поставя условия, защото знае, че на следващи избори няма да ги има като формация. Това е трети парламент, в който се получават саботажи от ИТН. Ние търсим народни представители от ИТН, с които да продължим делото, което започнахме. Ние търсим 121 депутати, за да довършим промяната. Става дума за депутати, които искат България да се развива. Важното е какви приоритети ще сложим, какви реформи трябва да се направят. Необходими са 22 закона да се приемат, за да започнем да усвояваме от ЕС 13 милиарда средства. Разговорите с депутати продължават, за да осигурим това мнозинство. Имаме позитивни сигнали, вярваме, че страхът от ИТН и Слави Трифонов ще бъде преодолян. С ГЕРБ, ДПС коалиция не може да има. Не сме водили разговори за общи листи с ДБ, това са сценарии. Най-важното е да осъществим мандата, който ще ни връчи президента, изтъкна Сабрутев.

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков