9 Април, 2026

Веселин Стойнев: Въпросът е – политиците могат ли да управляват тази страна?

Веселин Стойнев: Въпросът е – политиците могат ли да управляват тази страна?

Веселин Стойнев

Заради разделението в ДПС, ГЕРБ изпадна в изолация. ПП-ДБ също изпада в изолация, защото не може да се доближи дори  до ГЕРБ. В следващия парламент не виждам никакво положително развитие, нито някакво полезно ново мнозинство, което да състави бъдещо правителство. Това заяви по Нова ТВ журналистът Веселин Стойнев. Според него опитите за сваляне на председателя на парламента не означава ново мнозинство.

Да си спомним свалянето на Никола Минчев, това не създаде ново мнозинство в парламента. И сегашните опити за махането на Рая Назарян няма да доведат до такова преформатиране.
Сега стигнахме до там, че се питаме - дали тази страна може  да се управлява, това ще бъде основния въпрос по време на изборите. Как  ще излезнат политиците и ще убеждават избирателите с идеи за експертно правителство, каквото предлагат от ИТН. Дори и да си победител на новите избори – това е фалшив медал. Ето ГЕРБ печелят, но правителство не могат да съставят. ПП-ДБ пак за съдебна реформа ли ще говорят на хората. Не вярвам в страната да може да се създаде работещо управление. А формулата е ясна и е измислена в Европа – коалиционно управление. Но това трябва преди изборите да се изговори на избирателите, да се заздрави връзката с тях, инак ще има  само борба между твърди ядра, прогнозира анализатора.

Сподели:

Коментари (0)

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Русия остава враг номер едно, като респондентите като цяло приемат необходимостта от по-силна европейска отбранителна позиция

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

150 автомобила на пътна помощ са на протеста на Околовръстното в София

Шофьорите на автомобилите на пътната помощ поискаха среща с министър Николай Найденов и протестират с обяснение, че такава среща им е била отказана