25 Март, 2026

ВМРО: Държавата трябва да помага на гражданите дори с цената на заеми и увеличаване на задълженията

ВМРО: Държавата трябва да помага на гражданите дори с цената на заеми и увеличаване на задълженията

Милен Михов

"Само на БСП не им харесват новите мерки. След като нейната идеология е социална, няма как да са радостни, че провеждаме силна социална политика по време на тежката криза. 1,063 млн. са разходите, предвидени в този проект. 732 млн. са за социални дейности, 431 са за икономиката", заяви депутатът и зам.-председател на ВМРО Милен Михов.

"Всеки ден страните ни слагат в все по-рискови групи, а смятахме, че вирусът ще премине, очаквахме друг ход на кризата, затова мерките изглеждаха прибързани. БСП прави политически заявки в предизборна кампания вече", смята той.

"Нямаме ресурса, нито разума ни диктува да правим "хеликоптерни" раздавания на пари, но държавата трябва да помага на своите граждани дори с цената на заеми и увеличаване на задълженията. Държавата трябва да бъде отговорна до степен да помогне на най-тежко пострадалите и да подпомогне тези, които работят. Намаляването на ДДС в туризма не решава проблемите, но е важна стъпка", заяви Михов.

  
Сподели:

Коментари (0)

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

От ведомството подчертават, че в Куба се наблюдава задълбочаваща се кризисна ситуация в енергийната система на страната, включително липса на горива

"Мяра":  52,3% от българите осъзнават войната в Иран като заплаха за България

"Мяра": 52,3% от българите осъзнават войната в Иран като заплаха за България

Колебания в нагласите има сред по-младите поколения, както и в по-малките населени места в България

Гюров: Ще започна с нещо не много приятно - не просто с кражбата на пари, а на животи

Гюров: Ще започна с нещо не много приятно - не просто с кражбата на пари, а на животи

Дори „Пътна помощ“ протестира, че в АПИ се краде, а не се ремонтира, изтъкна служебният премиер