Методий Иванов
В Киев, столицата на Украйна, тази седмица започват ремонтни дейности по колосалния ПИЛОН С НАЦИОНАЛНИЯ ФЛАГ. Пилонът е с височина над 90 метра, а самото знаме е огромно*. Властите го свалят за няколко дни, за да извършат поддръжка на съоръжението.
Нека сега някой възмутено, с презрителен тон обясни как украинците са едни прости "копейки", щом тъй правят. Каква тъпотия е да си вдигнат родния флаг на висок пилон, при положение, че съвсем не са цъфнали и вързали – имат и голяма корупция, и лоша демография, и икономиката им е разсипана, а за капак страната им дори частично е завладяна. Та те дори не са член на ЕС и НАТО - къде са тръгнали, смешници!
Нека видим остроумните ви мемета, карикатури и вицове за украинския народ. За това колко е ретрограден, примитивен и прост, как няма понятие ни от космополитност и модерност, ни от либерални висоти. Разкажете ни с изкривени от погнуса гримаси какви тъпи селяндури и „патреоти“ са украинците, които толкова се радват на своето знаме, че не само го издигат на гигантски пилон, ами имат и специален национален празник, посветен на него. Разкаже ни, о вий потомствени аристократи и елитарни мъдреци, за „украинския Ганя“ - ще е толкова европейско и възвишено. А за финал, нека чуем и какъв долен русофил е Зеленски. Нямам търпение!
А сега сериозно
Сигурен съм, че никой от вас няма проблем с американския пилон със знаме, нито с финландския пилон, нито с турския пилон, нито с украинския. Дразни ви само Пилонът на Рожен, с българския флаг. Сякаш е вдигнат не в магичната Родопа планина, а е забит в… задния ви двор. Странно, нали? Останете за миг насаме със себе си и се запитайте – защо това е така? Защо искате да се разграничите, защо бърчите нос в желанието си да се имате за нещо различно, нещо друго и „специално“?
Защо се срамите да се наречете българи?
Както неведнъж съм изтъквал, дори и да си мразите семката, то това не променя нещата - само води до дисонанси и девиации. Каквото и да мислите и правите, вие завинаги си оставате българи. Дори някой да успее да стане „лорд“, а друг прочут холивудски аниматор, или пък да полети в космоса. Ние сме от едно тесто, един народ сме. Затова, по-добре си обичайте родината и сънародниците – ние всички сме едно. Нека бъдем единни, защото само така сме силни.
И помнете - от България и българите, по-убаво нема - това е най-прекрасната страна на света, с най-прекрасните хора!
*За сведение, най-големият украински флаг е вдигнат през 2020 г. в Киев на 23-ти август – денят на държавното знаме, на територията на мемориален комплекс „Национален музей за историята на Украйна през Втората световна война“. Пилонът е висок близо 90 м, а знамето е с размери 16х24 м.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка