Позиция на неправителствената организация
Страницата Атлантиците / BGAtlantics според Facebook/Meta e група на "опасни индивиди и организации". Затова и тази наша страница е пред закриване, заради допуснати особено тежки нарушения на стандартите на общността.
Не, това не е шега!
Това се случва днес, отново с нашата страница, защото модераторите са решили така.
Преди една година по същия нагъл начин ликвидираха и старата ни страница с над 10 хиляди приятели и последователи.
Отново публично питаме "кой", макар че знаем отговора.
Кой ли тук може да се ползва с доверието на Meta? Вероятно "законно" да си сътрудничи с компанията и тя да му има доверие, така че да посегне за втори път върху страницата на организацията ни?
И защо?
Отговорът го знаете.
Защото се противопоставяме на кремълската хибридна агресия срещу България.
И затова сме неудобни за местните проксита, проникнали и в съответните структури, които пак изпълняват мократа поръчка. И на които Meta очевидно вярва и с които вероятно си партнира на сляпо доверие.
И миналата година, и сега има едно лице, което ние наричаме реzидент. И който е бесен на АСБ. И който узурпира всички възможни връзки и възможности, за да налага руското влияние у нас.
Това, че и тази страница е пред закриване и със затъмнена видимост, не ни разколебава по никакъв начин. Даже напротив.
Продължаваме напред
Сега просто документираме как някои хора с девиантно поведение консумират нарушенията и престъпленията си, за които ще им бъде потърсена отговорност.
Днес реzидентът повече не командва. Но продължава да хапе с инструментите, които още са под негов, макар и частичен, контрол. Сега изпълнителите на тази мръсна поръчка могат само да замитат следи. Затова и ще унищожат скоро страницата.
Само че следите стоят. В Мета ги има. А те скоро ще имат и други партньори, на които вярват. Властта се сменя и идват нови легитимности.
А ние оставаме. Защото наистина за руската агентура у нас сме "опасни индивиди и организация". Гордеем се с това. Значи работата ни дава резултати в борбата с руската дезинформация и узурпаторската роля на лицето реzидент.
И ще продължим да работим, за да изкореним руските зависимости и проксита от институциите и обществото.
Моля, копирайте и разпространете този текст, защото подплашени хора ще заметат следите, като пак изтрият страницата ни.
Паниката е лош съветник, особено по време на война.
На война, като на война!
Още от България
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване
Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет
Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.