18 Май, 2026

Вятър от север носи по-студен въздух

Вятър от север носи по-студен въздух

Днес ще преобладава облачно време и на места главно в Централна България ще има валежи от дъжд, в планинските райони - от сняг. Привечер облачността ще започне да се разкъсва и да намалява. С умерен вятър от северозапад, в Източна България - от север, ще прониква по-студен въздух. Максималните температури ще са предимно между 4° и 9°, в София - около 4°.

Над планините ще е предимно облачно. Ще има превалявания от сняг, на повече места и по-значителни в Стара планина. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра - около минус 6°.

Над Черноморието ще е предимно облачно, но валежи са малко вероятни. Привечер облачността ще се разкъса и ще намалее. Ще духа до умерен северен вятър. Максималните температури ще са между 4° и 7°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.