6 Декември, 2025

Янаки Стоилов: Брендо е платил за "златна карта" в Украйна, Гешев иска да прибере колите и лаптопите от Бюрото за защита на свидетели

Янаки Стоилов: Брендо е платил за "златна карта" в Украйна, Гешев иска да прибере колите и лаптопите от Бюрото за защита на свидетели

Янаки Стоилов, снимка: БГНЕС

"Истинският дебат е върху каква основа трябва да обединим нацията. Лозан Панов отстоява свои позиции, но ние не можем да имаме няколко президенти за правосъдието, друг за обединението и т.н. Това, че в инициативния комитет на проф. Герджиков влизат ректори, те трябва да представляват себе си, а не институциите. На тези избори сме поставили пред основна дилема - дали хората ще предпочетат запазване на досегашния модел на управление, или ще искат неговото премахване. Утре има заседание на съдийската колегия на ВСС, която предполагам, че ще даде възможност на Лозан Панов да участва в предизборната кампания. Друг въпрос е, че се случва в края на мандата му. Аз искам да видя какви ще бъдат предложенията, които ще бъдат дадени за поста му. Ако има кандидати, които притежават професионален опит, чрез мен биха могли да стигнат до ВСС". Това заяви служебният правосъден министър Янаки Стоилов пред БТВ. Той допълни, че ВСС трябва да провери случая с имуществото на Бюрото по защита на свидетели. Според него "бюрото" е купувало лаптопи и коли в полза на прокуратурата. Стоилов допълни, че Иван Гешев вече е разпоредил прокуратурата да си прибере имуществото. 

По думите му, трябва да се запазят добрите практики от специализираната прокуратура. Според Стоилов Евелин Банев - Брендо е получил "златна карта" в Украйна и си е платил. Той допълни, че случаят няма общо с Васил Божков. "Време е България да събере сили и да започне нов преход", коментира Стоилов. 

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.