„Голяма част от проблемите идват от заявената претенция за антисистемност на партиите на протеста. Те не си дадоха сметка, че с много от действията си способстваха за закрепване на статуквото“, коментира пред БНР Янаки Стоилов, служебен министър на правосъдието във втори служебен кабинет на Стефан Янев.
Стоилов посочи, че с него не са били обсъждани общи действия по формирането на новия политически проект на Асен Василев и Кирил Петков “Продължаваме промяната“.
По думите му Петков и Василев са сред министрите, които имат най-голям принос в поставянето на въпросите за лошите практики и корупцията от миналите години. Според Стоилов целият служебен кабинет е получил безпрецедентна подкрепа и това дава добри условия за старт.
„За мен Асен Василев носи много повече потенциал като действащ управленец, отколкото като партиец“, допълни правосъдният министър.
„Преди 5 години БСП предложи кандидатурата на Румен Радев, неговата кампания премина през структурите на БСП, макар и с инициативен комитет“, припомни Янаки Стоилов, но уточни, че сега „няма как да се мине през същата вода - БСП да има същата уникална роля“.
„В дълбоката криза, в която се намира страната, може би не е лошо този път да има политическа еднопосочност на човека, който ще спечели президентските избори и партиите, които ще излъчат правителство“, коментира Стоилов.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя