18 Юни, 2026

Йорданов: Всички партии, освен ДПС и ГЕРБ, губят хора заради новата политическа структура

Йорданов: Всички партии, освен ДПС и ГЕРБ, губят хора заради новата политическа структура
Тошко Йорданов

Както за плагиатство, така и за подадени неверни декларации трябва да има наказания, заяви Тошко Йорданов от „Има такъв народ" пред Нова телевизия.

„Има неща при Кирил Петков, които не са много окей. Например канадското му гражданство и подписаната декларация с невярно съдържание, че няма двойно гражданство. Да Ви припомня ли какво направиха Петър Илиев?”, коментира той.

„Едното е подозрения и с решение на Етичната комисия и няма юридическа стойност. Не казвам дали го е направил или не, а само фактите. От другата страна имаме нарушение на Конституцията, на закона и попълване на документ с невярно съдържание, който е изискуем по закон и наказанието по НК е от 3 до 5 години. Казвам само факти”, каза Йорданов и добави: 

„Когато има закон е хубаво да се спазва. Ако той е нарушен в посока плагиатство – нека има последствия. Ако е в посока на двойно гражданство – също трябва да има последствия. Не е добре двойният аршин да е такъв”.

Тошко Йорданов не смята, че Петър Илиев и Пламен Николов са били „грешки" на ИТН. По казуса за плагиатството трябвало да се произнесе съдът, а Николов според него е „прекрасен човек"

Той коментира и номинацията на Мустафа Карадайъ за президент.

„Не мисля, че България ще избере президент от ДПС. Те са неприемлива партия за българите, заради нещата които направиха”, посочи той.

„Според мен те издигнаха свой кандидат за президент, за да може номерът на бюлетината им да бъде на първа страница на машината и така електоратът им да гласува по-спокойно. Част от него има проблем с четенето на книжовен български език. Много по-лесно е да помниш една цифра”, добави Тошко Йорданов.

„Кой спечели от това, че сега има избори. Всички партии, освен ДПС и ГЕРБ, губят хора заради новата политическа структура. В момента от 3 субекта има 4 и е логично да има преразпределение на гласовете”, коментира той.

„Появата на нови формации е нещо прекрасно, защото демокрацията е това. Фактът, че те ще имат подкрепа и ще влязат в парламента, означава, че има хора, които се припознават в тях".

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)