30 Април, 2026

Йотова: Въпросите, които днес зададе президентът, си задават всички български граждани

Йотова: Въпросите, които днес зададе президентът, си задават всички български граждани

Илияна Йотова

Този път заплахата е ще се върнем ли към историята ни от 90-те години, заяви вицепрезидентът

"Въпросите, които днес зададе президентът, са тези, които си задават всички български граждани. Топката е в институциите, които трябва да дадат отговори.

Както и в политическите сили, вече парламентарно представени, как ще започне Народното събрание, какви ще бъдат позициите и действията? Посегателството към изборите е посегателство и към националната сигурност и към нашето право", заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, предаде Нова тв.

„Свидетели сме всяка вечер от журналистическите материали, че тези сигнали главоломно нарастват. От самото начало на предизборната кампания ние питаме дали институциите ще се задоволят само с това да хващат дребните разпространители на купен вот или ще се стигне до поръчителите и до тези, които се опитват да злоупотребяват с едно от най-важните ни права, а именно правото ни на избор“, допълни тя. 

„Важното обаче е да не се опитваме да си заровим отново главата в пясъка. Този път заплахата за това дали България ще продължи да бъде демократична държава е много по-сериозна или ще се върнем към историята ни от 90-те години“, каза вицепрезидентът. 
Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт