9 Април, 2026

Юлиана Методиева: В Шалом мисленето е тоталитарно, преследват свободата на словото

Юлиана Методиева: В Шалом мисленето е тоталитарно, преследват свободата на словото

Юлиана Методиева

Журналистът, правозащитник и издател на сайта „Маргиналия“ Юлиана Методиева публикува на страницата си във фейсбук своя позиция за отнетото й отличие „Шофар“. До скандала се стигна след като организация на евреите в България “Шалом”  обвини Методиева в „систематичното демонизиране на държавата Израел и оправдаване на престъпленията на терористичната организация “Хамас”.

Ето позицията на Юлиана Методиева

"Изключиха ме от партията, пардон,от ОЕБ Шалом ми отнеха отличието "Шофар"! 
Този акт е проява на възмутителен произвол. Да, партийните организации имат устав, който трябва да го спазват, но тези от УС на еврейската организация, милите, не ме уведомиха! Дори БКП изключваше от редиците си свои членове, след като ги изслушваше по обвинението. Дотук със свободата на словото.

Жалко за аплодиращите това безобразие. Много са, а между тях имам/имах верни приятели. Но не чак толкова.

Възмутително е обаче моето име да бъде до това на Петър Волгин! Алек Оскар и подчинените ти, вие сте загубили съвсем мярата в пословичната ви отмъстителност!

Господа от Шалом, когато мисленето ви е тоталитарно и не допускате плуралистични интерпретации на последната война на Израел срещу палестинците, отнемането на наградата ми е съвършено логично действие за хардлайнерската структура, в която сте превърнали ОЕБ "Шалом"!"

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници