Задоволително е състоянието на седемте възрастни от дома в Гара Орешец в болницата във Враца
Задоволително е състоянието на седемте възрастни от дома във видинското село Гара Орешец, които бяха настанени в отделението за Covid-19 в болницата във Враца.
Според директора на лечебното заведение Петър Керемедчиев, там имат всички условия за третиране на подобен тип пациенти:
"Вярвам на екипа, който е там. Той се състои от двама лекари, две сестри и двама санитари. Техният ангажимент ще е в продължение на 14 дни.
В хода на тези 14 дни те не само ще лекуват седемте човека от Дома. И на болните и на персонала ние ще вземем материал за поне две PCR изследвания, така че да проследим състоянието и на болните, и на хората от екипа."
Най-младият пациент е на 67 години, най-възрастният - на 94 години. Всички имат съпътстващи заболявания, а много от тях са изкарали инсулти.
Домът е затворен от началото на извънредното положение, а откакто е установена първата положителна проба, възрастните ни излизат от стаите. Двама от заразените починаха в болница. Положителни проби за Covid-19 бяха установени след 12 от домуващите и трима от персонала.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин