22 Февруари, 2026

Захариева: Имаме пълно доверие в способността на Китай да контролира вируса

Захариева: Имаме пълно доверие в способността на Китай да контролира вируса


„Високо оценяваме неспирните усилия на китайското правителство да се бори с новия коронавирус и имаме пълно доверие в способността на Китай да контролира вирусното заболяване. Китай предприе бързи и силни мерки, като въведе национален механизъм за предотвратяване и контрол, който се надяваме, че ще бъде ефективен за ограничаване по-нататъшно разпространение на вируса", заяви в писмото Екатерина Захариева.

Външният ни министър изрази съболезнования за загубените животи в следствие на болестта и пожела бързо възстановяване на всички заразени в Китай.

В писмото си до министъра на външните работи на Китайската народна република Екатерина Захариева благодари на китайското правителство за грижите към всички българи, които понастоящем живеят там.

„Приемете моята благодарност за грижата за всички български граждани, които пребивават в Китайската народна република. Оставам убедена, че ще се справите успешно с това велико предизвикателство за добро на всички", посочи Екатерина Захариева в писмото да министър Ван И.
Сподели:

Коментари (0)

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Да осветим ролята на Русия в българската вътрешна политика и безнаказаността за националните предатели от век и кусур насам

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

Пастор Ангел Пилев отбеляза, че  помощта, която изпраща на Украйна, е дело на народа на България, на свободомислещите българи

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

"Няма да подам оставка от ОС на ЦИК! Ще сърфирам по сълзите на тези, които ще са разочаровани, че не могат да правят нарушения на изборите" реабилитиран съм, не съм извършил нарушения", заяви той