Въздухът в София отново е опасно мръсен. Столицата е в червения сектор, като индексът за качеството на въздуха показва фини прахови частици от над 200 µg/m³, съобщи БГНЕС, позовавайки се на портала airsofia.info.
Най-замърсен е въздухът в столичните квартали „Павлово” и „Хиподрума”. Мъгла е затиснала почти целия град.
Според Европейския индекс за качество на въздух страната ни е в тъмно лилавата гама, което означава много лошо качество на въздуха.
И днес буферните паркинги към станциите на метрото ще са безплатни. Местната управа призовава гражданите да не използват личните си автомобили по-възможност, както и да подават сигнали при установяване на нерегламентирано изгаряне на отпадъци. /БГНЕС
Още от България
Време е за почивка! Депутатите излизат в лятна ваканция от 1 до 23 август
Анна Бодакова от ПГ на „Демократична България" (ДБ), за която това е първа парламентарна сесия като народен представител, сподели своята лична равносметка
Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"
Първият от американските военни самолети-цистерни вече е в авиобаза "Безмер"
Мохамед Халаф: Мигрантският наплив в Сеута е планирано нашествие - Европа се самоубива, приемайки най-лошите
"Ислямистите контролират Европа с помощта на крайната левица, Партията на зелените и някои либерални течения"