24 Август, 2026

Здравноосигурените и гражданите над 65 вече могат да се ваксинират срещу сезонния грип

Здравноосигурените и гражданите над 65 вече могат да се ваксинират срещу сезонния грип

Всички здравноосигурени граждани, навършили 65-годишна възраст към датата на ваксинацията и тези на възраст над 65 години вече имат достъп до противогрипни ваксини, съобщиха от НЗОК.

В изпълнение на Националната програма за подобряване на ваксинопрофилактиката на сезонния грип 2019-2022 г., приета с Решение № 6 от 10 януари 2019 г. на Министерския съвет на Република България (Национална програма), която НЗОК администрира, общопрактикуващите лекари могат да заявят количества профилактични противогрипни ваксини към определения търговец на едро, необходими за имунизация на гражадните от целевата група в тяхната пациентска листа.

Личните лекари ще имунизират приоритетно пациенти над 65-годишна възраст с хронични заболявания, съобщава БГНЕС.
Сподели:
Нивото на част от Дунава леко се покачи

Нивото на част от Дунава леко се покачи

По-високо ниво с между 1 и 2 см. са отчетени при водомерните постове в Ново село, Лом, Русе и Силистра. При постовете в Никопол, Оряхово и Свищов е отчетено минимален спад с 1-2 см.

Борисов: Има време за президентските избори, сега рефрешвам партията (Видео)

Борисов: Има време за президентските избори, сега рефрешвам партията (Видео)

С ала-бала машините изборите за президент са решени! “Честни избори” е за наивници! изтъкна лидерът на ГЕРБ

 Русия готви нова вълна от атаки срещу оръжейни заводи, България  също е в черния списък

Русия готви нова вълна от атаки срещу оръжейни заводи, България също е в черния списък

Според представители на разузнаването атаките са организирани така, че да останат под прага, който би могъл да доведе до задействане на член 5 от Северноатлантическия договор – клаузата за колективна отбрана на НАТО

Коментари (0)