Жителите на Батак организираха подписка с искане градът и курортното селище Цигов чарк да се отделят в самостоятелна община, без селищата Нова махала и Фотиново. Причината е доминиращата роля на ДПС в района и умишленото, според хората в Батак, икономическо обезличаване на историческия град.
Подписката e с цел организирането на референдум, каза Веселин Станков от Инициативния комитет:
"Откакто подехме инициативата за подписка, събрахме малко над 500 подписа".
Мария Маринкова от Инициативния комитет добави:
"Хората наистина вече са възмутени от безпардонното поведение и отношение на хора, които имат изразено участие в партията ДПС. Можете да си направите чисто икономическа справка какви средства са преминали през община Батак, европейските средства, които се заделят на местно ниво.
Какви са средствата, които са преминали през Батак като Батак - административен център и какви са средствата, вложени в Нова махала. Батак не заслужава тази участ".
Кметът на Батак Петър Паунов не бе открит за коментар.
Още от България
Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус
Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"
Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка
Младият мъж е застрелян с незаконна ловна пушка, а след това тялото му е разчленено и укрито. Според адвокатите на обвиняемия, той е действал в условията на неизбежна самоотбрана, защото е бил е нападнат от жертвата през нощта при опит за пореден грабеж.
Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите
Информацията се съдържа в имуществените декларации, подадени към Сметната палата