15 Януари, 2026

111 са вече жертвите на циклона Бацирай в Мадагаскар

111 са вече жертвите на циклона Бацирай в Мадагаскар

Броят на жертвите на тропическия циклон Бацирай в Мадагаскар нарасна до 111, като повечето от тях са в един район, където природното бедствие изравни жилища със земята.

Националната агенция за борба с бедствията BNGRC съобщи, че 87 души са загинали в област Иконго близо до източния бряг на острова в Индийския океан.

Около 30 000 души живеят в спешни приюти след удара на Бацирай миналия уикенд, съобщи агенцията в актуализиран информационен бюлетин.

Агенциите за оказване на помощ са загрижени за осигуряването на чиста питейна вода и започнаха да изграждат пречиствателни системи. Болестите, предавани по воден път, представляват сериозен риск за здравето след тропически бури.

Мадагаскар е една от най-бедните страни в света. Около 42% от децата страдат от хронично недохранване, дори и без природно бедствие.
Сподели:

Коментари (0)

Гръцкият флот посрещна първата си фрегата от клас FDI - „най-мощната на планетата“

Гръцкият флот посрещна първата си фрегата от клас FDI - „най-мощната на планетата“

Тя разполага със съвременни цифрови системи за противовъздушна отбрана и борба с подводници. Още три високотехнологични фрегати ще влязат в състава на флота през следващите 18 месеца.

САЩ с ново 20: Украйна и Русия се доближиха до мир повече от всякога

САЩ с ново 20: Украйна и Русия се доближиха до мир повече от всякога

Това заяви постоянният представител на САЩ в НАТО Матю Уитакър по време на събитие на президентския фонд „Роналд Рейгън“ в Калифорния.

Тръмп се увлича: Ще изпратя армията в Минесота, за да потуши протестите

Тръмп се увлича: Ще изпратя армията в Минесота, за да потуши протестите

Заплахата на Тръмп в социалните медии идва часове след като служител на американските имиграционни власти стреля и рани венецуелски гражданин, опитал се да избегне пътна проверка