15 Януари, 2026

150 души загинаха или са в неизвестност в Гватемала след мощната буря "Ета"

150 души загинаха или са в неизвестност в Гватемала след мощната буря "Ета"

150 души загинаха или остават в неизвестност в Гватемала заради кални свлачища, причинени от мощната буря "Ета", която погреба цяло село, заяви в петък президентът Алехандро Джамати.
 
Отделно приблизително 20 души загинаха в други части на Централна Америка, след като ураганът "Ета" удари Никарагуа във вторник, съобщи БГНЕС.
 
Джамати каза, че в северното село Кея е пристигнало армейско подразделение, за да започне спасителни действия. В предварителен доклад се посочва, че "са погребани 150 къщи със 100 загинали обитатели", както посочи президентът. 
Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген