29 Януари, 2026

191 000 души са напуснали домовете си в Сирия след навлизането на турската армия

191 000 души са напуснали домовете си в Сирия след навлизането на турската армия

Подкрепяни от Анкара сирийски сили са превзели град Рас ал Айн в контролираната от кюрдите част на Североизточна Сирия, съобщи турското министерство на отбраната. Това се случва след четиридневен обстрел и сухопътни боеве. Кюрдските Сирийски демократични сили отрекоха информацията. Според тях боевете в пограничния град продължават.

Същевременно кюрдската администрация в региона съобщи, че над 191 000 души са напуснали домовете си заради турската военна операция. Настъплението е предизвикало няколко изселнически вълни към град Кобани на запад.

Сирийският център за правата на човека, базиран в Лондон, съобщи за атака на "Ислямска държава" с кола бомба срещу затвор в контролирания от кюрдите град Хасака. В затвора са задържани бойци на групировката. Няма жертви при нападението.   
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Хамас ще предаде оръжията си

Тръмп: Хамас ще предаде оръжията си

Лидерът на САЩ приветства сътрудничеството с „Хамас“, организация, която САЩ определя като терористична, след като израелските сили получиха тленните останки на последния заложник, държан в Ивицата Газа - Ран Гвили

Нещо се случва в Китай: Си внезапно отстрани най-влиятелния си генерал

Нещо се случва в Китай: Си внезапно отстрани най-влиятелния си генерал

Това е кулминацията на "вълната от чистки" сред военните, каквато не е имало от времето на Мао Дзедун

Тръмп: Путин се съгласи да спре обстрела на Киев и други градове за седмица

Тръмп: Путин се съгласи да спре обстрела на Киев и други градове за седмица

"Аз лично помолих президента Путин да не обстрелва Киев и различните градове в продължение на една седмица и той се съгласи да го направи“, заяви американският президент