23 Май, 2026

200 руски военни са поразени с НIMARS докато били на плаж

200 руски военни са поразени с НIMARS докато били на плаж

През юни руски войници били поразени с HIMARS, след като два часа са стояли строени и неподвижни, докато слушали речите на командирите си

Украински медии съобщиха, че с ракета HIMARS ВСУ са нанесли удар по пет руски подразделения, събрани на плажа, в резултат на което са загинали 200 души и е унищожена техника.

Руските военни нарушили едно от ключовите правила във воденето на война: да не се събират на големи открити пространства.

Ударът е бил нанесен по остров Джарилгач, 50 километрова пясъчна ивица в Черно море, в окупираната от Русия Херсонска област.

По данни на Института за изучаване на войната Москва е изградила там полигони за възстановяване и обучение на военните си, пише businessinsider.com.

Островът е разположен на по-малко от 100 километра от най-близката фронтова линия.

Украйна вече няколко месеца използва ракетни установки HIMARS за унищожаване на цели, намиращи се далеч зад фронтовата линия.

Подобна атака се е случила и през месец юни, като руските войници са били поразени с HIMARS, след като два часа са стояли строени и неподвижни, докато слушали речите на командирите си.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Няма да съм на сватбата на Доналд Тръмп-младши,  управлението и любовта към САЩ не ми позволяват

Тръмп: Няма да съм на сватбата на Доналд Тръмп-младши, управлението и любовта към САЩ не ми позволяват

Решението идва в момент, когато преговорите за прекратяване на близкоизточната война изглежда достигат критична точка

Зеленски: Може да постъпи нова информация за готовността на САЩ за участие в преговорите за край на войната

Зеленски: Може да постъпи нова информация за готовността на САЩ за участие в преговорите за край на войната

"Въпросът е как точно ще си сътрудничим, за да постигнем траен и достоен мир", допълни Зеленски.

Путинистката Тълси Габард хвърли оставка като шеф на американското разузнаване

Путинистката Тълси Габард хвърли оставка като шеф на американското разузнаване

В писмо до Тръмп, публикувано в X, тя заяви, че напуска поста директор на Националното разузнаване, за да се грижи за съпруга си, след като той е бил диагностициран с рядка болест