10 Юли, 2026

34% от сърбите ще бойкотират парламентарните избори

34% от сърбите ще бойкотират парламентарните избори

Парламентарните избори в Сърбия ще се проведат на фона на бойкта от страна на някои представители на опозицията и в условията на забрана на масовите мероприятия заради епидемията от коронавирус, заради което голяма част от кампанията се проведе в социалните мрежи и телевизионния ефир.

С най-голяма подкрепа, дни преди избори, се ползва коалицията, оглавявана от Сръбската прогресивна партия на президента Александър Вучич, пише Euronews.

По данни на социолозите, 34% от имащите право на глас няма да гласуват, още 20% не са решили.

"Сега въпросът е ще остане ли президентът в прокитайската си еуфория или ще опита да укрепи отношенията си със Запада? Но самият факт, че два дни след предишните избори той посети Москва, за да се срещне с Путин, а два дни преди изборите в Белград пристигна Лавров, говори за това, че Сърбия се ориентира към изток", коментира политическият анализатор Бошко Якшич.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Тръмп: Съгласихме се преговорите с Иран да продължат, но край с примирието

Тръмп: Съгласихме се преговорите с Иран да продължат, но край с примирието

По-рано Тръмп нарече иранските представители „измет“ и „болни хора“

Тръмп е спечелил  2,2 млрд. долара през първата година от мандата си - мами ли избирателите?

Тръмп е спечелил 2,2 млрд. долара през първата година от мандата си - мами ли избирателите?

Богатството на Тръмп: мами ли президентът избирателите си?

Страните членки се съгласиха на нов етап от преговорите за членство с Украйна и Молдова

Страните членки се съгласиха на нов етап от преговорите за членство с Украйна и Молдова

Решението последва набраната инерция след смяната на правителството в Унгария, която сложи край на двегодишното блокиране на процеса по присъединяване на Украйна

Коментари (0)