За това съобщи групата за наблюдение на правата на човека OVD-Info
Руската полиция е задържала най-малко 45 души в цялата страна в деня на погребението на покойния опозиционен лидер Алексей Навални. Данните са на групата за наблюдение на правата на човека OVD-Info, цитирана от АФП.
"OVD-Info е информирана за повече от 45 задържания. Най-много хора - 18 от тях, са задържани в Новосибирск", заявиха от организацията и добавиха, че шест души са били задържани в Москва, където големи тълпи излязоха, за да отдадат почитта си към Навални.
Още от Свят
В Европа се опитват да изградят неофициален канал за връзка с Путин за Украйна
По-рано германският външен министър Йохан Вадефул заяви, че нов кръг преговори между Украйна и Русия може да се проведе още това лято
Георг Георгиев: Позицията на кабинета за руския патриарх Кирил ни дистанцира от ЕС
"За нас буди недоумения с какво е токова важен за нас руския патриарх, че ние сме готови евентуално да блокираме целия 21 санкционен пакет, само и само да не попадне в санкционния списък", пита той
Горивна криза обхвана летищата в Русия: полети масово се забавят, пътници изпадат в паника
На летището в Сочи ситуацията също остава напрегната. Пътници, които трябва да летят за Новосибирск, чакат заминаването си още от 15 юни.