30 Юли, 2026

700 хиляди са нелегалните имигранти в Либия

700 хиляди са нелегалните имигранти в Либия

Броят на нелегалните мигранти в Либия от съседни африкански и арабски страни достигна 700 хиляди души, съобщи шефът на управлението за борба с незаконната миграция при либийското правителство на националното съгласие Ал Мабрук Абдел Хафиз, предаде БТА.

Според Хафиз „още около 7000 нелегални се намират в лагерите за бежанци“. Той призова международната общност да обърне внимание на хората, които не са регистрирани в специалните центрове и са пръснати по цялата територия на Либия.

Либия, където се запазва крайно нестабилна политическа обстановка, е основен трансферен пункт за нелегални мигранти, посочва ТАСС.

Междувременно Ройтерс съобщи, че италиански прокурори са наредили днес да бъдат арестувани трима души, заподозрени за мъчения на мигранти в лагер за задържане в Северозападна Либия. Смята се, че тримата - 22-годишен гвинеец и двама египтяни на 26 и 24 г., членуват в групировка, отвлякла и малтретирала десетки хора, според съдебната заповед за ареста им.

Следователи са събрали свидетелски показания от няколко мигранти, задържани в бившата военна база Зауия, които твърдят, че са разпознали тримата бивши свои мъчители сред обитателите на център за регистрация на мигранти в Сицилия.

  
Сподели:
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната

Коментари (0)