9 души бяха убити, а 10 ранени при удари, нанесени от Руските военновъздушни сили в сирийската провинция Идлиб, която попада в зоната за деескалация, предава в. "Дейли сабах".
Руските военни самолети удариха селата Бсакла, Урайнибах, както и още две селища в северозападната провинция Идлиб, според данни от опозиционната Сирийска въздушна обсерватория.
Режимът на Башар Асад е нанесъл удари с минохвъргачки и ракети в окръг Кафр Набл и още 3 села в Идлиб.
След въздушните атаки, гражданските сили за сигурност стартираха спасителни операции.
Статистиката сочи, че жертвите в жилищните райони в зоната за деескалация на Идлиб през последния месец са 75, включително 13 деца, съобщиха от Сирийската гражданска защита "Белите каски".
Атаките на режима на Асад и неговия съюзник Русия са прогонили близо 40 000 души в буферната зона на Идлиб, според местна неправителствена организация.
Още от Свят
Руски дронове подпалиха пожар в Запорожие, убит е един и ранени шестима
Началникът на Запорожката областна военна администрация Иван Федоров съобщи, че руски дронове са ударили стоилицата на областта; жилищни и нежилищни сгради в града са повредени, избухнал е и пожар
NYT: Известен кардиолог поставя въпроси за здравословното състояние на Тръмп
През юни президентът на САЩ Доналд Тръмп навърши 80 години, а в края на настоящия си мандат ще бъде най-възрастният човек, заемал президентския пост в историята на САЩ
Четирима починаха от Западнонилска треска в Северна Македония
Преобладаващата част от пациентите са на възраст над 60 години, като при много от тях са се развили енцефалит или менингит