Адвокатите на Навални чакат пред затворническата колония, но никой не казва къде е опозиционерът
От 8.30 часа (7.30 часа българско време) адвокатите на Алексей Навални чакат пред входа на затворническа колония N2 в град Покров, където се предполага, че се намира опозиционерът.
До момента те не са получи отговор от ръководството дали Навални се намира там или не, става ясно от публикация в Twitter профила на опозиционния политик.
Адвокатите са заявили среща с Навални за 10 часа, но до момента единственото, което са получили като информация е, че "за тях е доложено на началството и трябва да чакат".
Говорителят на Путин Дмитрий Песков заявил в отговор на журналистически въпрос, че "Кремъл не разполага с информация къде се намира осъденият".
Припомняме, че на 12 март стана известно, че Навални е изведен от предварителния арест в Колчугино, Владимирска област, но нито на семейството, нито на адвокатите е казано къде и защо е откаран.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Ванс пристигна в Швейцария за преговори с Иран
Ванс напусна САЩ веднага след като иранската държавна телевизия съобщи, че преговарящите от страна на Иран са пристигнали в Швейцария
Задължителни тестове за наркотици въвеждат във Франция за правителствената администрация
„Държавата не може да води ясна политика срещу наркотрафика и неговите социални последици, без сама да се подчинява на същите изисквания“
"Изригна вулкан" - Украйна порази кримското пристанище Керч
„Преди това градът беше наситен със системи за противовъздушна отбрана и мобилни огневи екипи, което правеше проникването много трудно, но виждаме, че в резултат на методичното унищожаване на системите за противовъздушна отбрана руснаците постепенно губят контрол"