Албанският парламент удължи извънредното положение в страната поради пандемията от Covid-19 до 23 юни, съобщи БНР.
Решението, поискано от правителството, бе прието с 91 гласа „за“, 5 „против“ и трима „въздържали се“ в 140-местния парламент.
Днешната сесия се проведе без присъствието на журналисти и само държавното радио и телевизия имаха право да я излъчват.
Правителството обяви извънредно положение на 24 март поради „природното бедствие“ на цялата територия на страната за период от 30 дни.
Правото на свободно придвижване, събирания и работа, гарантирани от конституцията, се ограничават до степен, смятана за необходима за осигуряване на здравната защита на населението, се посочва в решение на парламента.
По-рано правителството наложи национален полицейски час от 17,30 ч. до 05,00 ч. с цел ограничаване на разпространението на болестта.
Албания потвърди днес 29 нови случая на коронавируса, с които стават общо 663, като от тях 27 са смъртни.
Напиши коментар
Напиши коментар
Министър от кабинета на Стармър подаде оставка, за да оспори лидерството му
- 14 Май, 2026
От Даунинг стрийт обаче вече заявиха, че Стармър е готов да се бори с каквото и да е предизвикателство
CNN: Времето на руските победи в Украйна приключи
- 14 Май, 2026
Според данни на американския Институт за изследване на войната (ISW) през април Украйна действително е освободила повече територии, отколкото Русия е успяла да завземе. Както се отбелязва в публикацията, това се случва за първи път от украинската операция в Курска област през август 2024 г.
Тръмп: Китай предложи помощ за отваряне на Ормузкия проток
- 14 Май, 2026
По думите на американският президент, Си Дзинпин също така е обещал категорично да не изпраща военно оборудване на Иран


Коментари (0)