Президентът на Сърбия Александър Вучич заяви, че руският външен министър Сергей Лавров е прав, когато казва, че Западът има двойни стандарти и че следователно Русия все повече ще използва "прецедента на Косово" в политиката, съобщава белградският "Политика", цитирана от Bgonair.
Той направи коментара в Париж, отговаряйки на журналистически въпрос относно изказването на Лавров, че т.нар. Косово се отдели без референдум и Западът го аплодира.
"Така е, няма дилема. Що се отнася до мен, Лавров е прав, защото когато взеха Косово от нас, устата им бяха пълни с човешки права и житейски съдби, а по отношение на Крим се позовават на Устава на ООН, който не ни даде нищо ново, което искахме", каза той.
Вучич добави, че това вече се превръща в политическа болка на Запада и те не знаят какво да правят с това.
"Руснаците все повече ще използват косовския прецедент в политиката", добави Вучич.
Още от Свят
СЗО: Двукратно по-бързият темп на затоплянето в Европа е рисков за хората
"Данните са ясни: температурите в цяла Европа се повишават приблизително два пъти по-бързо от средния световен темп", каза генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус
Европейски лидери предупреждават за нова заплаха от Изток
Причина за безпокойството на Лондон, Париж и Берлин са действия на Китай във водите на изток от Тайван, които застрашават регионалната стабилност и свободно корабоплаване
ЕС: Използването на звуково оръжие в Сърбия да бъде разследвано без политически натиск
"Очакваме всяко разследване по този въпрос да бъде проведено изцяло в съответствие със закона и без никакъв политически натиск или впечатление за политическо влияние“, каза говорителят на Европейската комисия Гийом Мерсие