Американският вицепрезидент Майк Пенс и съпругата му Карън получиха доза от ваксината за Covid-19 на живо по телевизията днес, с цел да засилят националното доверие във ваксинациите.
"Изграждането на доверие във ваксината е това, което ни води тук тази сутрин", каза Пенс, след като беше инжектиран в Белия дом, информирайки: "Не почувствах нищо."
Ваксината им бе поставена в медицинския център „Уолтър Рийд“, съобщи „Мейл Онлайн“.
Вицепрезидентът, който оглавява работната група по въпросите на коронавируса в Белия дом, заяви, че вярва, че „това ще отбележи, че тази седмица е началото на края на пандемията от коронавируса“.
Главният лекар Антън Фаучи също присъстваше на събитието.
По време на изказването си вицепрезидентът каза, че „надеждата е на път“ и изрази възхита, че докато редовното разработване на ваксини отнема между 8 и 12 години, САЩ са на път да имат две коронавирусни ваксини и „милиони дози за по-малко от една година“.
"Не се съмнявайте, това е медицинско чудо", каза Пенс, цитиран от БГНЕС
Още от Свят
Пентагонът настоява за ускорено производство на оръжия в САЩ
През последната седмица са предприети мерки за значително ускоряване на процеса
Украйна смята да купи стари американски ракети АТАКМС от Турция
Американската администрация подкрепя сделката, чиято стойност възлиза на 283 милиона долара
Войници напускат американската армия заради войната с Иран и политиката на Хегсет
Операциите на Тръмп също подкопават бойния дух на войниците