27 Май, 2026

Американското разузнаване предупреждават за заплаха от "военна инвазия" на Русия в Украйна

Американското разузнаване предупреждават за заплаха от "военна инвазия" на Русия в Украйна


Представители на американското разузнаване предупреждават европейските съюзници за възможността от "военна инвазия" на Русия в Украйна, а вероятността от подобен сценарий се твърди, че нараства с понижаването на температурите, съобщава CВC News.

Това не е първото подобно съобщение в американските медии. По-специално „Ню Йорк Таймс“, позовавайки се на американски и европейски представители, съобщи по-рано, че служители на американското разузнаване предупреждават съюзниците, че остава малко време, за да попречат на Русия да „нахлуе“ в Украйна. Руският президент Владимир Путин по-рано нарече подобни изявления алармистки.

„Нашествието зависи от метеорологичните условия, но може да се случи в рамките на няколко седмици, ако няма намеса от Запада“, съобщи телевизионният канал, цитирайки американски официални лица, информирани по въпроса.

Твърди се, че вероятността от „инвазия“ нараства, „когато времето стане по-студено“.

Киев и западните държави наскоро изразиха загриженост относно предполагаемото засилване на "агресивните действия" от страна на Москва близо до границата с Украйна. Прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков каза, че Русия придвижва войски на своя територия и по своя преценка. Според него това не заплашва никого и не трябва да тревожи никого.

Русия многократно отрече съобщенията на редица западни медии за предполагаемо струпване на войски към границата с Украйна. Външното министерство отбеляза по-рано, че изявленията на Запада за "руската агресия" и възможността да се помогне на Киев да се защити от нея са едновременно смешни и опасни, припомня БГНЕС
Сподели:
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.

 Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край 

Коментари (0)