20 Февруари, 2026

Андрей Пионтковски: Путин се бои да не свърши като Кадафи, затова поддържа Лукашенко (ВИДЕО)

Андрей Пионтковски: Путин се бои да не свърши като Кадафи, затова поддържа Лукашенко (ВИДЕО)

Политическият анализатор Андрей Пионтковски е гост на канала «И Грэм Грянул». В интервюто той разказа как могат да се развият събитията в Беларус, защо хората вече не са срещу един, а срещу двама тирани.

Също така отбеляза, че Ангел  Меркел е шокирана от отравянето на Навални, тъй като за нея подобни действия на Русия са неразбираеми. Пионтковски  предположи какво ще се случи със "Северен поток".

"Ако Меркел се откаже от Путин, това за него ще е точката, от която няма връщане назад", категоричен е той.

"Задникът на Кадафи стана сакрална ценност за т.нар. "руски свят", заяви политологът, който е убеден, че руският президент е бил потресен от печалния край на либийския диктатор.

"Редът на мисли на Путин е следният- вчера Кадафи, днес Асад, утре ще сторят същото с мен.  А представяте ли си, че това сега се случва не в далечна Сирия или Либия, а до границите му", казва той.

Лидерите на опозицията в Беларус са все хора на Кремъл, по Путин не може да допусне диктаторът Лукашенко да бъде свален от народа, по думите му.

Путин е избрал личностния проект по спасението на собствения си задник пред имперския проект, смята политологът.  

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Важно е, че първият указ за санкции срещу Русия е издаден през 2014 година. Тогава указът на президента на САЩ Барак Обама № 13660, публикуван на 6 март 2014 година

От свитата на Путин:  За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

От свитата на Путин: За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

Кирил Дмитриев нарече „фалшива“ новината, че Москва уж предлага на Вашингтон някаква „сделка“ за 12 трилиона долара в замяна на вдигане на санкциите.

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

Имаше литийно шествие от храма „Света София-Премъдрост Божия” до паметника на Васил Левски