12 Май, 2026

Антихристът патриарх Кирил заговори за братство и вразумяване, забрави, че се молеше за избиването на украинци

Антихристът патриарх Кирил заговори за братство и вразумяване, забрави, че се молеше за избиването на украинци

И руският патриарх Кирил се обяви срещу започналия от Пригожин и бойците му от ЧВК „Вагнер“ метеж, заставайки на страната на Путин.

ТАСС предаде посланието му: "Като отправям молитви за мирно решаване на настоящата ситуация, в качеството си на Предстоятел на Руската православна църква призовавам тези, които са взели оръжие и са готови да го насочат срещу своите братя, да се вразумят. Пред лицето на общата заплаха е необходимо да се запази единомислието, да се преглътнат обидите и личните амбиции, колкото и трудно да е това понякога. Подкрепям усилията на руския държавен глава да предотврати безредиците в нашата страна", настоява руският духовник.

Според него военната конфронтация е изпитание, при което е още по-необходимо "да пазим единството на народа, да се молим на Бога, да подкрепяме войниците и да се поддържаме взаимно по всички възможни начини". "Днес, когато нашите братя се сражават и умират по фронтовете, самоотвержено изпълнявайки своя дълг, когато враговете полагат всички усилия да унищожават Русия, опитът да се посее раздор в страната представлява най-голямото престъпление, което няма никакво оправдание", казва още Кирил.
Той забравя, че само преди година насърчаваше братоубийствената война на Русия срещу мирна Украйна и призоваваше чрез молитви украинската армия да бъде разбита, а Русия да бъде победител във войната. Същият Гундяев се оказа и първият патриарх в цялата човешка история, който се обяви срещу Създателя, освещавайки ракетата "Сатана" и благославяйки в църквата на Военното министерство мюсюлманите на Кадиров да избиват православните християни в Украйна. Бог обаче отказа да чуе сатанинските му молитви – руската армия е тотално губеща, демобилизирана, Украйна е в настъпление, а готвачът се е амбицирал за „сготви“ господаря си, започвайки метеж срещу престъпните политики на Кремъл.

Сподели:

Коментари (0)

Би Би Си: САЩ преговарят с Дания по въпроса за Гренландия

Би Би Си: САЩ преговарят с Дания по въпроса за Гренландия

Вашингтон иска да строи три нови военни бази, които да бъдат официално определени като суверенна територия на САЩ

Кремъл пак манипулира: Войната може да спре във всеки един момент, ако...

Кремъл пак манипулира: Войната може да спре във всеки един момент, ако...

Военният експерт Павел Нарожни заяви, че РФ ще може да завземе Донецка област само в един случай – ако успее да пробие украинската отбрана в едно от направленията

NYP: Войната на Путин се обърна срещу него и сега Украйна диктува своите условия

NYP: Войната на Путин се обърна срещу него и сега Украйна диктува своите условия

Отбелязва се, че по-рано президентът на Франция Еманюел Макрон е съобщил, че сега две трети от разузнавателната информация, която получава Украйна, идва от Париж