16 Декември, 2025

Арнолд Шварценегер: Купувайки руски петрол, Европа цапа ръцете си с кръв

Арнолд Шварценегер: Купувайки руски петрол, Европа цапа ръцете си с кръв

Арнолд Шварценегер

Бившият губернатор на Калифорния и звезда от „Терминаторът“ Арнолд Шварценегер обвини Европа, че "финансира войната в Украйна", като продължава да купува руски петрол.

„Каквото и да мислите за това, ние имаме кръв по ръцете, защото финансираме войната“, каза Шварценегер по време на реч на австрийската световна среща на върха във Виена.

Шварценегер, който дълго се бори със замърсяването, каза, че войната в Украйна е друга причина да се спре използването на изкопаеми горива.

„Не е нужно да лъжем себе си. Вече имаме каквото е необходимо, за да излезем от изкопаемите горива. И сега имаме морално задължение да използваме тези технологии."

По думите му руската армия е изстреляла 1300 ракети на стойност 7,7 милиарда евро през първите два месеца на войната в Украйна, докато Европа за същия период е платила на Москва общо 44 милиарда евро за петрол и газ.

Той отбеляза, че въпреки че Русия губи техника, войски, танкове и самолети, тя „не плаща за тази война“.

„Казват си: европейците ни изпращат пари, те плащат за тази война“, каза актьорът. „Както виждате, имаме кръв по ръцете, защото финансираме войната“, добави той. „Дължим това на украинските деца, които растат в бомбоубежища“, каза Шварценегер.

Шварценегер добави, че трябва да се направи всичко, за да „се елиминира нашата зависимост от изкопаемите горива“.

"Трябва да бъдем част от решението, а не част от проблема. Провалът тук не е опция“, заключи актьорът. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

 План за мащабна военна реорганизация разработват в Пентагона

План за мащабна военна реорганизация разработват в Пентагона

Реорганизацията ще съкрати броя на 4-звездните генерали и ще консолидира част от международните командни центрове. Властите намаляват значението на Централното, Европейското и Африканското командване на САЩ

Politico: Белгия е отклонила предложение на ЕК  да разблокира руските активи за Украйна

Politico: Белгия е отклонила предложение на ЕК да разблокира руските активи за Украйна

Германия и други поддръжници на плана настояват, че няма алтернатива на използването на руските активи

Зеленски: Свободна икономическа зона в Донбас не означава, че тя ще е под контрола на Руската федерация

Зеленски: Свободна икономическа зона в Донбас не означава, че тя ще е под контрола на Руската федерация

Той добави, че ако Путин отхвърли предложенията, Киев очаква засилване на натиска на Запада върху Москва и допълнителна военна подкрепа за Украйна