22 Декември, 2025

Австрия спря спасителните операции в Турция заради сблъсъци между групировки

Австрия спря спасителните операции в Турция заради сблъсъци между групировки


Австрийската армия преустанови спасителните операции в опустошената от земетресението Турция поради влошаване на "ситуацията със сигурността", каза говорител. „Имаше стълкновения между групировки“, каза той пред АФП, без да дава подробности.

Говорителят добави, че 82-ма войници от звената за помощ при бедствия на австрийската армия са намерили убежище „в базов лагер с други международни организации, очаквайки инструкции“. Лагерът се намира в южната провинция Хатай.

Те бяха пристигнали в Хатай във вторник с 45 тона оборудване и успяха да спасят девет души от развалините. Трябваше да се върнат в Австрия в четвъртък, но това се преразглежда, каза той.

Хатай се намира на средиземноморското крайбрежие и граничи от изток и от юг със Сирия.

Трусът от 6 февруари с магнитуд 7,8 по Рихтер взе над 24 000 живота в Турция и съседна Сирия, припомня БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра