7 Декември, 2025

Азербайджанските военни са прехвърлили нови сили в Нагорни Карабах

Азербайджанските военни са прехвърлили нови сили в Нагорни Карабах

Азербайджанските военни са прехвърлили нови сили в Нагорни Карабах, заяви говорителят на арменското министерство на отбраната Арцрун Ованисян.

По-рано Баку заяви, че азерските военни сили са завзели нови опорни пунктове по линията на съприкосновение в Карабах.

На свой ред президентът на непризнатата Нагорно-Карабахска република Араик Арутюнян заяви, че отива на предната линия заедно със спецсилите.

„По цялата линия на съприкосновение вървят тежки боеве с различна интензивност. На артилерийски обстрел са подложени градове, включително столицата Степанакерт, нацията и родината са застрашени. Следователно, заедно с подразделенията на спецчастите, отивам на предната линия, да поема своята част от боя, защото на предната линия ще бъде по-полезен отколкото в тила”, написа Арутюнян във Facebook.

Междувременно съпредседателите на Минската група на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа призовоха за незабавно хуманитарно примирие в Нагорни Карабах, за да бъдат прибрани телата на загиналите в подновените боеве между Армения и Азербайджан.

Вчера за прекратяване на огъня в Нагорни Карабах призова и френският президент Еманюел Макрон - в разговори с арменския премиер Никол Пашинян и с азербайджанския президент Илхам Алиев.

Франция, заедно със Съединените щати и Русия, е съпредседател на Минската група, натоварена с посредничество в този конфликт.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.