15 Януари, 2026

Бърнабич: На ръба на въоръжен конфликт сме

Бърнабич: На ръба на въоръжен конфликт сме

Ана Бърнабич


Ние сме на ръба на въоръжен конфликт заради действията на Прищина, каза премиерът на Сърбия Ана Бърнабич, цитирана от „Данас“.

Като причина за това тя изтъква "едностранните действия на Прищина", а на заседанието е поканила и неправителствени организации, които е помолила да говорят за "мъченията, преживени от сърбите в Косово", предаде „Перископи“.

Тя добави, че адвокатът на арестувания бивш член на косовската полиция Деян Пантич не е могъл да се свърже с клиента си 12 дни.

„Това е причината за поставянето на барикади в северната част на Косово“, каза Бърнабич.

След изказванията за въоръжен конфликт, Бърнабич заговори за мир:

"В този момент всеки трябва да направи всичко възможно, за да запази мира." /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген