12 Май, 2026

Байдън: Икономическото бъдеще на Китай e по-свързано със Запада, отколкото с Русия

Байдън: Икономическото бъдеще на Китай e по-свързано със Запада, отколкото с Русия

Джо Байдън

"Организацията на Северноатлантическия договор е по-единна от всякога", заяви в Брюксел американският президент Джо Байдън и отбеляза, че президентът на Русия Владимир Путин е сбъркал, като е мислел, че това единство няма да се материализира.

Байдън участва в срещата на върха на Евросъюза, която последва срещата на върха на НАТО. Той предупреди Русия, че алиансът ще отвърне на евентуална употреба от нейна страна на химически оръжия в Украйна - как точно зависи от това как точно би действала Русия.

"Русия трябва да бъде отстранена от Г-20 и вместо нея в срещите на високо равнище на групата да участва Украйна", предлага американският президент.

"Икономическото бъдеще на Китай е много повече свързано със Запада, отколкото с Русия", заяви още Байдън. И допълни, че не е отправял никакви заплахи към китайския президент Си Цзинпин за санкции - само му е обърнал внимание колко западни компании са напуснали Русия заради действията й в Украйна.

Председателката на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен от своя страна заяви, че е "свършило времето, в което енергийните доставки можеха да се използват като средство да бъдем изнудвани".
Сподели:

Коментари (0)

Кремъл пак манипулира: Войната може да спре във всеки един момент, ако...

Кремъл пак манипулира: Войната може да спре във всеки един момент, ако...

Военният експерт Павел Нарожни заяви, че РФ ще може да завземе Донецка област само в един случай – ако успее да пробие украинската отбрана в едно от направленията

Николоски: Инвестираме в Коридор 8 към 6 милиарда евро

Николоски: Инвестираме в Коридор 8 към 6 милиарда евро

"В момента работим по втората секция от връзката с България, която е на стойност 200 млн. евро"

Новата риторика на Путин  - тактически ход или търси стратегия за излизане от войната...

Новата риторика на Путин - тактически ход или търси стратегия за излизане от войната...

Руският президент заговори за мир и предложи Шрьодер като посредник..., след като самият той може още утра сам да сложи край на конфликта