7 Февруари, 2026

Байдън критикуван за връщане на политиката на Тръмп към мигрантите

Байдън критикуван за връщане на политиката на Тръмп към мигрантите

Джо Байдън

Президентът на САЩ Джо Байдън е подложен на остри критики заради възстановяването на политиката на Тръмп, която изисква от търсещите убежище да чакат в Мексико, докато се обработват молбите им.

Групи мигранти заявиха, че възстановяването на програмата "Остани в Мексико" ще стимулира престъпността и насилието в граничните лагери.

Байдън беше спрял тази политика, определяйки я като "нехуманна", но съдът му нареди да я възстанови.

Правителствата на САЩ и Мексико потвърдиха, че ще го направят.

Администрацията на Байдън запази още една важна гранична политика от времето на Тръмп, която позволява бързото експулсиране на мигранти по причини, свързани с общественото здраве.

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп въведе програмата „Остани в Мексико”, известна тогава като Протоколи за защита на мигрантите, за да изпрати повече от 60 000 кандидати за убежище обратно в Мексико.

Мигрантите често бяха оставяни да чакат в Мексико в продължение на месеци, където понякога ставаха жертва на престъпни банди.

Според благотворителната организация "Правата на човека на първо място" има повече от 1500 публично оповестени случая на отвличане, изнасилване, изтезания и други злоупотреби с мигранти, върнати в Мексико./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании