Американският президент потвърди, че изтеглянето от Афганистан ще завърши на 31 август. Джо Байдън заяви, че "колкото по-скоро завърши операцията, толкова по-добре". От 14 август от страната са евакуирани 70 700 души.
Снощи талибаните блокираха пътя към летището в Кабул. Говорителят на радикалните ислямисти заяви, че афганистанци няма да бъдат допускани да напуснат страната. Пътят към летището ще бъде отворен само за чужденци.
Вчера лидерите на Германия, Великобритания и Франция не успяха да убедят американския президент да удължи срока. Изявлението на говорителя на талибаните идва часове, след като американски медии разкриха, че шефът на ЦРУ тайно се е срещнал с лидера на талибаните. Двамата са разговаряли в понеделник в Кабул.
Още от Свят
Тръмп: Фен съм само на украинските жени! В Овалния кабинет направихме страхотно телевизионно шоу
Това се твърди в книгата „Regime Change“ („Смяна на режима“), написана от журналистите на The New York Times Меги Хаберман и Джонатан Суон, посветена на първите 14 месеца от втория му президентски мандат
Лайен: Русия е постоянен източник на насилие, целият континент е под заплаха
ЕС трябва да има единно послание, когато Путин е готов да води преговори
Зеленски постави едноседмичен ултиматум на Лукашенко
"Не той може да бъде въвлечен в тази война, а страната му може да бъде въвлечена в нея от Русия"