2 Март, 2026

Белият дом: САЩ няма да поканят Русия да се върне обратно в Г-7

Белият дом: САЩ няма да поканят Русия да се върне обратно в Г-7


Прессекретарят на Белия дом Джен Псаки заяви на брифинг в петък, че САЩ няма да поканят Русия обратно в Групата на седемте, известна като Г-7.

Псаки добави, че такава покана трябва да се предлага само в партньорство с други членове на организацията.

По-рано през деня президентът Джо Байдън обвини руския си колега Владимир Путин, че се стреми да "отслаби европейския проект" и "да подкопае трансатлантическото единство".

По време на конференцията по сигурността в Мюнхен Джо Байдън отбеляза, че предизвикателствата, които Москва представлява, са различни от онези по отношение на Китай, но те са също толкова реални, колкото и е "по-лесно Кремъл да тормози, отколкото да преговаря".

Президентът подчерта, че Вашингтон и неговите съюзници искат да гарантират, че всички хора ще могат да "определят собственото си бъдеще" чрез демократични средства.

Байдън също така посочи, че САЩ и техните партньори трябва да "защитават, да се борят, да укрепват и да обновяват демокрацията", за да направят света по-безопасен за всички хора, добавяйки, че "заедно можем да победим всяко предизвикателство".
Сподели:

Коментари (0)

Пийт Хегсет не изключва, че американски военнослужещи може да влязат в Иран

Пийт Хегсет не изключва, че американски военнослужещи може да влязат в Иран

„Ще стигнем дотам, докъдето е необходимо“, подчерта министърът на отбраната на САЩ

Застреляни, обезглавени с мотика... - Казанлък почете жертвите на „Народния съд“ 

Застреляни, обезглавени с мотика... - Казанлък почете жертвите на „Народния съд“ 

Учители, индустриалци, фелдшери - цветът на обществото е хвърлен в комунистическата месомелачка

Украйна порази руски военни кораби и системи за ПВО в пристанище „Новоросийск“

Украйна порази руски военни кораби и системи за ПВО в пристанище „Новоросийск“

Терминалът е един от най-големите нефтоналивни комплекси за претоварване на нефт и нефтопродукти в южната част на Руската федерация и осигурява гориво за руските формирования, воюващи в Украйна.