Според църквата, Лукашенко е извършва беззаконие, преследва и убива православни и други граждани на страната си
Белоруската автокефална църква е анатемосала Александър Лукашенко, е съобщил по време на богослужение архиепископ Святослав Логин, цитиран от The Insider.
Според църквата, Лукашенко е извършва беззаконие, преследва и убива православни и други граждани на страната си.
В текста на анатемата се казва, че той и съюзниците му извършват "кървава разправа над мирното население в многострадалната Беларус".
"Това насилие и унижение се извършва с подкрепата на източния съсед на Беларус, наричащ себе си "православен по-голям брат", но целият цивилизован свят подкрепя борбата на белоруския народ", се казва в църковния текст.
Белоруската автокефална църква е в емиграция от 1944 година, главният и храм се намира в Ню Йорк.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Британският министър на отбраната призова съюзниците да осигурят повече ракети за украинската ПВО, особено за зимата
"Когато Великобритания може да предостави тези ресурси, ще го правим - а когато не можем, моята задача е да мобилизирам съюзниците, за да намерим тези възможности"
Германската партия „Левите“ е готова да подкрепи ХДС, за да осуети управление на АзГ в Саксония
„Ние от „Левите“ показахме през последните години, че поемаме отговорност за тази страна“
Италианци тестват в Украйна иновативна ПВО - "Куполът на Микеланджело"
Системата ще може да неутрализира рояци от дронове, крилати, балистични и свръхзвукови ракети.