След Ксения Собчак и Валерий Соловей и опозиционният политик Дмитрий Гудков прогнозира, че "Кадиров скоро може да изчезне".
Германското издание Bild цитира Гудков, че известният като "путинската хрътка" Кадиров ще бъде сполетян от съдбата на Евгений Пригожин.
"Кадиров дълго време беше смятан за съюзник на Пригожин и подкрепяше атаките му срещу Министерството на отбраната на Русия. Путин повече не може да се справя с ролята на арбитър помежду им", смята Гудков.
"Убеден съм, че с Кадиров също ще възникне конфликт, той разполага със своя армия и скоро между силовиците и чеченците ще възникне открит конфликт", прогнозира Дмитрий Гудков и добавя, че между спецслужбите и МО също нараства напрежението.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп е недоволен и от Зеленски, и от Путин
От администрацията на президента на САЩ не уточниха кои точно изявления са го възмутили
Белият дом се увлече, пробва да контролира присъствието на журналисти на брифингите
"Искат да оказват натиск върху журналистите заради репортажи, с които не са съгласни", посочи в изявление президентът на WHCA Юджийн Даниелс.
Андрей Пионтковски: Европейските лидери и републиканците в САЩ не биха позволили на Тръмп да „продаде“ Украйна
Американският президент реагира с гняв към Путин, което беше положителен сигнал за Украйна. Но заедно с това, той продължаваше да прави противоречиви изявления