11 Май, 2026

Бившият вицепрезидент на САЩ Майк Пенс се отказа от надпреварата за президентска номинация

Бившият вицепрезидент на САЩ Майк Пенс се отказа от надпреварата за президентска номинация

Майк Пенс


Бившият вицепрезидент Майк Пенс се отказа от надпреварата за републиканската президентска номинация и обяви край на кампанията си. Той се бореше да събере пари и да увеличи своята  популярност сред избирателите. Това е първият голям кандидат, който напуска надпреварата.

По време на годишната среща на Републиканската еврейска коалиция в Лас Вегас Майк Пенс изненадващо за голяма част от присъстващите обяви, че преустановява кампанията си.

"Стана ми ясно, че това не е моето време", каза Пенс на присъстващите.

Решението на бившият вицепрезидент идва малко повече от 2 месеца преди събранията в Айова, на които той беше заложил предизборната си кампания. Отказът му от кампанията обаче го спасява  от вероятността  да не успее да се класира за третия републикански първичен дебат на 8 ноември в Маями.

До момента социологическите проучвания показват много малка подкрепа за него. По време на последните президентски избори  през 2020 г. Пенс имаше начин да отмени резултатите от изборите и да останат на постовете си заедно с Тръмп, но той не го направи. С действията си той си навлече тогава не само гнева на Тръмп, но и на много от привържениците му, за които се превърна в предател.

Не е ясно кои точно кандидати биха се възползвали от оттеглянето на Пенс, тъй като той имаше  много малко привърженици, а и той не заяви подкрепа за никой от кандидатите след отказа си.
Сподели:

Коментари (0)

Буданов: Украйна е готова за среща Зеленски-Путин, но само ако Кремъл е сериозен

Буданов: Украйна е готова за среща Зеленски-Путин, но само ако Кремъл е сериозен

Той се пошегува, че по време на война международните телефонни линии се прекъсват и че "подобни разговори не се водят по мобилни телефони"

Корабът с огнище на хантавирус акостира на остров Тенерифе

Корабът с огнище на хантавирус акостира на остров Тенерифе

Лошото време промени първоначалния план корабът да остане закотвен навътре в морето от съображения за сигурност

Тръмп за Иран: Лунатиците искат да се бият до края - ще е много кратка битка

Тръмп за Иран: Лунатиците искат да се бият до края - ще е много кратка битка

Вижда 1% шанс примирието да оцелее