24 Февруари, 2026

Борел: ЕС е готов с тежък пакет от санкции срещу Русия

Борел: ЕС е готов с тежък пакет от санкции срещу Русия

Жозеп Борел все още вярва в дипломатическия процес

Пакетът от санкции на ЕС срещу Русия е готов и ще бъде представен, ако възникне необходимост. Това каза върховният представител на ЕС по въпросите на външните работи и политиката на сигурност Жозеп Борел преди срещата на върха ЕС-Африка.

"Ние все още вярваме в дипломатическия процес. И ще съсредоточим всичките си усилия върху дипломатическите дейности. От друга страна, вече сме подготвили пълен пакет от санкции. Това е много тежък пакет", отбеляза Борел и добави, че ще го представи веднага щом възникне необходимост.

Той отказа да разкрие подробности за пакета от санкции, но отбеляза, че той ще засегне основно енергийния сектор.

"Енергетиката ще бъде в основата на този пакет, но не мога да разкрия неговото съдържание или конкретния момент на въвеждането му", обясни Борел.

Той добави също, че в ЕС няма разногласия по отношение на санкциите.

По-рано днес в Брюксел се проведе неофициална среща на държавните и правителствените ръководители от ЕС относно ситуацията около Украйна. Преговорите приключиха само след час. Според говорителя на Европейския съвет Баренд Лейтс срещата на върха се е провела без електронни устройства. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Кремъл: Русия не е постигнала целите си в Украйна, продължаваме войната

Кремъл: Русия не е постигнала целите си в Украйна, продължаваме войната

Песков нарече окупацията на част от украинската територия „осигуряване на безопасността на хората, които са живели и живеят в Източна Украйна

Си Ен Ен: 4 г. война в Украйна донесоха сеизмични промени за света

Си Ен Ен: 4 г. война в Украйна донесоха сеизмични промени за света

Киев плаща цената на тези сътресения с постоянна нестабилност и непрекъснати загуби, споделят украинци

Писториус: Тръмп действа единствено в полза на Путин

Писториус: Тръмп действа единствено в полза на Путин

Доналд Тръмп даде увереност на руския автократ, когато „разстла пред него червения килим и го посрещна като приятел“ при срещата в Аляска