18 Август, 2026

Борисов обсъди възможностите за правителство с директора на американския IRI

Борисов обсъди възможностите за правителство с директора на американския IRI
Пол Макарти и Бойко Борисов, снимка: Фейсбук - Бойко Борисов

Риск от ерозия на евроатлантическия консенсус у нас

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се срещна с Пол Макарти, регионален директор за Европа на Международния републикански институт на САЩ - IRI. Новината беше съобщена от самия Борисов в профила му във фейсбук.

"Обсъдихме сложната политическа обстановка в България и възможностите за съставяне на редовно правителство в рамките на настоящия парламент. Подчертах водещата роля на ГЕРБ-СДС при приемането на законодателство за енергийна диверсификация на страната, оказването на военна и техническа помощ за Украйна и модернизацията на българската армия. Споделих и притесненията си свързани с предизвикателствата пред държавата. Подчертах, че липсата на отговорно и рационално политическо поведение при част от политическите партии в Народното събрание, може да доведе до ерозия на евроатлантическия консенсус в страната." - написа Борисов.

Той е благодарил за продължаващата конструктивна роля на IRI в укрепването на българската демокрация и споделянето на ценен опит при изграждането на устойчива многопартийна система.

Сподели:
Business Insider: Украйна променя хода на войната с помощта на дронове и роботи

Business Insider: Украйна променя хода на войната с помощта на дронове и роботи

Роботизираните системи вече изпълняват различни задачи – превозват товари, защитават градове, откриват и унищожават цели на фронта.

Съдът в Сирия осъди на смърт и братовчед на Асад - за убийства с особена жестокост

Съдът в Сирия осъди на смърт и братовчед на Асад - за убийства с особена жестокост

Уасим Асад е създал две въоръжени паравоенни групировки, които са извършвали смъртоносни атаки близо до столицата Дамаск, освен това е признат за виновен за подбуждане към гражданска война

FT: Тръмп изпратил спец по изящни изкуства на тайни преговори с Кремъл

FT: Тръмп изпратил спец по изящни изкуства на тайни преговори с Кремъл

Мимс Кук е станал първият американски официален представител, посетил Международния икономически форум в Санкт Петербург от 2018 г. насам. САЩ бойкотираха събитието като знак на протест срещу ареста на известен американски бизнесмен, а след началото на руската инвазия в Украйна се въздържаха от участие

Коментари (0)