3 Август, 2026

ЧВК "Вагнер" публикува второ видео с екзекуция с ковашки чук

ЧВК "Вагнер" публикува второ видео с екзекуция с ковашки чук
Дмитрий Якущенко

Близкият до ЧВК "Вагнер" телеграм-канал Grey Zone публикува още едно видео, на което е заснето убийство с ковашки чук на наемник, предал се в плен, съобщава ВВС.

Припомняме, че същият канал публикува и видеото с екзекуцията на наемника от ЧВК "Вагнер" Евгений Нужин.

Предупреждаваме, че текстът съдържа описание на сцени на насилие.

На видеото е заснет човек, чиято глава е омотана със скоч-лента към камък. Човекът казва пред камерата, че името му е Дмитрий Якущенко, роден в Крим, попаднал в затвора и заминал на фронта в състава на ЧВК, но на предната линия си дал сметка "че това не е неговата война".

"Якущенко" разказва, че е бил в град Днипро, когато бил ударен по главата, загубил съзнание и се свестил в помещението, в което му съобщили, че "ще го съдят".

В следващия момент се вижда, че стоящият зад него човек удря с ковашкия чук по мястото, където се намира главата му. В този момент кадърът е размит и не е възможно да се разбере какво точно се случва, но "Якущенко" пада назад, а човекът с чука го доубива.

Видеото с "Якущенко" е монтирано точно както и предишното с "вагнеровеца" Евгений Нужин.

Междувременно собственикът на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин заяви, че "децата се забавляват" и намекна, че това не е последното такова видео.

"Ако имате желание, ще ви изпратим следващия епизод. Знайте, че доброто винаги побеждава злото", отговори преслужбата на Пригожин на руските медии.

От там публикуваха видео с Якущенко, на което той е жив и твърди, че ЧВК му е "простила, за което той е много благодарен".

Не е възможно да се установи кога е заснето видеото.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Изданието ABC отбелязва, че животът на руснаците все повече се нарушава, а опасността от украинските дронове, които достигат дълбоко в руска територия, е само част от проблема

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

Американските разрушители в източната част на Средиземно море от години участват в защитата на Израел.

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

„Смятам, че това е изключително важно и призовавам президента и Пентагона да действат възможно най-бързо“, каза той.

Коментари (0)