7 Декември, 2025

ЧВК „Вагнер“ се връщат в Русия, готови да защитят Курска област

ЧВК „Вагнер“ се връщат в Русия, готови да защитят Курска област

Бойци ЧВК "Вагнер" заявиха "във връзка със ситуацията в Курската област", че са "готови да пристигнат за помощ на Родината". Това се казва в заявление на съвета на командирите на ЧВК, публикувано в Telegram-канала "Разгрузка Вагнера".

Прес-службата на основателя на ЧВК Евгений Пригожин обяви, че каналът "Разгрузка Вагнера" се използва от комуникационни командири на ЧВК. Официалният канал на прес-службата на бизнесмена престана да се обновява на 26 юни, след опити за метеж срещу режима на Путин.

„От първия ни ден,  първа бойна задача за нас беше само с една цел — да отстояваме интересите на Родината, да помогнем за процъфтяването на Русия и да защитим руския народ. И ние сме готови за това, да оставим и последната си капка кръв. На фона на ситуацията в Курска област нашите сили са готови дда помогнат на Родината и да се приведат в боеви порядък при първия зов“, — се казва в изявлението на групата.

За това, че "вагнеровци" могат да бъдат прехвърлени в Курска област,  съобщи и RTVI. Според тяхна информация бойците вече са готови да се прехвърлят от Мали в Русия.

Информацията потвърди и близкият до ЧВК военен журналист Егор Гузенко, известен под псевдонима "Тринадцатый". На 8 август той публикува видео с въоръжени хора, които заявяват, че вече се намират в Курск. 

Сподели:

Коментари (0)

17 кандидати се борят на днешния вот за кметския пост в Букурещ

17 кандидати се борят на днешния вот за кметския пост в Букурещ

Сред претендентите има депутат, двама кметове на райони, бивш министър, бивш член на Европейския парламент, журналист и актьор.

САЩ искат Европа да поеме конвенционалните способности на НАТО - до 2027 г.

САЩ искат Европа да поеме конвенционалните способности на НАТО - до 2027 г.

Прехвърлянето на тази тежест от САЩ към европейските членове на НАТО би променило драстично начина, по който САЩ, основатели на Алианса работят с най-важните си военни партньори.

Силно земетресение на границата между Аляска и Канада - седма степен по Рихтер

Силно земетресение на границата между Аляска и Канада - седма степен по Рихтер

Епицентърът е бил на около 370 километра северозападно от Джуно в Аляска и на 250 километра западно от Уайтхорс в Юкон.