8 Август, 2026

Да оцелееш месец в океана след корабокрушение

Да оцелееш месец в океана след корабокрушение

Двама мъже, жена и 12-годишно момиче бяха открити живи след едномесечно плаване в Тихия океан. Няколко дни те се възстановяваха от изтощение и обезводняване на Соломоновите острови. Корабокрушението, което са преживели е отнело живота на осем техни спътници, включително бебе, съобщи АФП.
 
Групата от провинция Бугенвил в Папуа Нова Гвинея заяви, че са оцелели, като се хранели с кокосови орехи, плаващи в морето, и са събирали дъждовна вода в купа по време на 32-дневното си премеждие.
 
Вестник "The Solomon Star News" съобщи, че групата е тръгнала от Бугенвил на 22 декември, възнамерявайки да отпразнува Коледа на Картърските острови, намиращи се на около 100 километра.
 
Оцелелият Доминик Стали разказа, че малкият им кораб се преобърнал и някои от групата се удавили.
 
Останалите успели да обърнат отново кораба и да се качат в него, но само четирима оцелели докато плавали в отдалечените води, захвърлени сред мощни океански течения.

Стали сподели, че редица риболовни кораби минавали край тях без да ги забележат и накрая били прибрани на борда на един от тях край Нова Каледония, след като изминали около 2000 километра.
Сподели:
Дрон е влязъл  в българското въздушно пространство тази сутрин и се е взривил, районът е отцепен (обновена)

Дрон е влязъл в българското въздушно пространство тази сутрин и се е взривил, районът е отцепен (обновена)

Тази сутрин дрон е нахлул в българското въздушно пространство, съобщи премиерът Румен Радев, който по-рано днес свика извънреден Съвет по сигурността към Министерския съвет. Летателният апарат се е взривил.

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

Русия вероятно се подготвя за окончателно, официално поглъщане на Южна Осетия — грузински регион, окупиран от сепаратистки сили с пряката подкрепа на руската армия. За това алармират Обединеното кралство, Франция, Германия и Италия в съвместно изявление, публикувано на официалния уебсайт на британското правителство.

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

Според еврокомисаря по миграцията Магнус Брунер е твърде рано да се каже кой стои зад дирижирането на ситуацията  – дали това са трафиканти или чужда държава като Русия

Коментари (0)