5 Март, 2026

Държавният департамент: Спирането на строителството на "Северен поток-2" е първостепенна задача на САЩ

Държавният департамент: Спирането на строителството на "Северен поток-2" е първостепенна задача на САЩ

"Спирането на строителството на "Северен поток-2" е първостепенна задача на САЩ за осигуряването на енергийната безопасност на Европа", заяви първият земестник-държавен секретар на САЩ, номинираният за посланик в Москва Джон Съливан.

По думите му, ако завърши строителството, Москва ще получи "огромен лост за натиск" върху Европа.

"Вашингтон е длъжен да помогне на Киев да попречи на реализацията на проекта и да направи така, че руският газ да продължи да се транзитира през Украйна", заяви Съливан, цитиран от Voice of America.

Според Съливан, Русия разполага с ресурсите да довърши "Северен поток-2" и санкциите едва ли ще и попречат.

"Северен поток – 2" трябва да бъде готов пред 2020 година и чрез него Русия се опитва да заобиколи територията на Украйна, през която сега се транзитира природния газ.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

„Там всъщност има още по-крайни ястреби от Путин“, отбеляза бившият посланик на Украйна в Съединените щати Валерий Чалий

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Става дума по-специално за блокадата на ресурси, които постъпваха на острова от Венецуела

Иран: Революционната гвардия порази  самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Иран: Революционната гвардия порази самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Телевизията не предостави никакви подробности относно твърдението. Революционната гвардия и преди е заявявала, че е поразила американския самолетоносач